KONST / Litografier / Litografier 15889153
*
nr 1588 9153
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2023
kl 18:56:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 18:51:53
1
Vinnande bud
18/12 18:52:55
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Hans Viksten
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
nr 1588 9153
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 18:51:53 | 1 | Vinnande bud |
18/12 18:52:55 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52